
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 112 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 25 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | HCS12 |
| Interface | CAN, I²C, SCI, SPI |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | EEPROM, FLASH |
| Number of I/Os | 91 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | I²C, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.35 V |
| Max Frequency | 25 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 59 |
| Number of Timers/Counters | 8 |
| Schedule B | 8542310000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 25 MHz |
Stock: 127
Distributors
pcbx
Unit Price$18.25446
Ext.Price$18.25446
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $18.25446 | $18.25446 |
| 10 | $16.88400 | $168.84000 |
| 25 | $16.47107 | $411.77675 |
| 50 | $15.99832 | $799.91600 |
| 100 | $15.53920 | $1553.92000 |
| 300 | $14.61930 | $4385.79000 |
| 500 | $14.40992 | $7204.96000 |
| 1000 | $14.20354 | $14203.54000 |
| 3000 | $14.00012 | $42000.36000 |
| 5000 | $13.79942 | $68997.10000 |
